No stres and tiredness!

18. november 2012 at 17:45 | Taras

Dodržovat pitný režim - dostatek tekutin je pro naše tělo klíčový. Pokud nemáte denně alespoň 2,5 litru vody, malatnost a únava brzy nastoupí. Při chronické únavě je doporučená dávka minimálně 3 litry čisté vody. Hlavně žádné sladké limonády!

Pravidelně cvičit - cvičení nás dokáže "nakopnout", rozproudí krev, okysličí tělo. I když jste unavení, překonejte se a sportujte, stačí rekreačně. 45 minut denně a uvidíte změnu.

Vitamíny - i doplňky stravy nám mohou pomoci v boji s únavou. Pokud nemáte dostatek některých vitamínů, je na místě je doplnit v podobě multivitaminových tablet.

Ovoce a zelenina - zní to jako rada od maminky? Ovoce a zelenina obsahuje nejen mnoho vitamínů, ale také např. draslík, jeho nedostatek způsobuje únavu. Váš jídelníček by tedy měl být bohatý na ovoce a zeleninu, změna je zde nutná.

Dostatek spánku - dospělí potřebují 7-8 hodin spánku denně. Pokud ponocujete nebo spíte nepravidelně, je jasné, že problém s únavou nastane. Nemyslete si však, že více spánku vám to jednou za čas vynahradí, budete akorát malátní. Pravidelně chodit spát na 8 hodin je lék nejen na únavu. Nebojte se spát víc, klidně i 10hodin.

Naučte se zvládat stres - stres je všude a ničí nás. Únava je jedním z jeho důsledků, proto je třeba učit se ho zvládat. Pro mě funguje dobře sport, cvičení, komedie a nebo klidná hudba (nemusí být vážná, romantické ploužáky jsou skvělé). Obden, jednou denně či o víkendu, si najděte čas pro sebe a relaxujte.
Omezit počítač a televizi. Co si budeme nalhávat, i já tumblruju a bloguju. Ale odteď max 1 hodina tv i pc. Školu nepočítejme.
 


Comments

1 Bibi Bibi | Web | 24. november 2012 at 12:55 | React

Ta poslední věta! Jo, přesně tak! Sem ráda že i já sem PC omezila :)

2 Lilly de Paris Lilly de Paris | Web | 24. november 2012 at 13:57 | React

Jo Ostrava je prostě jedovatá:-D Hele studuju práva a ještě žurnalistiku, a pracuju v italském bistru:-D
A jinak - už se těším až si zítra pořádně zacvičím a pak se vyspím!:-D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama